Teddy Bear istorija kaip atsirado pliušiniai meškinai?

teddy bear istorija

„Teddy Bear“ lietuviškai būtų meškinai „Tedžiai“ lokio pavidalo minkšti žaislai. Minkšti meškinai atsirado pirmaisiais XX amžiaus metais. Išradėjais laikomi žaislų kūrėjai Morris Michtom JAV ir Richard Steiff Vokietija. Pavadinti prezidento Teodoro „Teddy“ Roosevelt vardu. Minkšti meškinai greitai buvo pamėgti vaikų. Atsirado įvairių formų ir dydžių meškinų. Jie tapo ne tik labai trokštamu žaislu, tačiau ir kolekcionierių taikiniu. Už retus „Teddy Bear“ aukcionuose mokami milžiniški pinigai. „Teddy Bear“ meškiukai greitai surado savo vietą tarp populiariausių vaikams perkamų dovanų. Suaugusieji taip pat mėgsta dovanoti minkštus meškučius kaip meilės, prisipažinimo ar simpatijos ženklą.

„Teddy Bear“ pavadinimas siejamas su JAV prezidento vardu Teodoras (Tedis) Ruzveltas (1858–1919), kai vienos medžioklės metu jis atsisakė nušauti mažą meškiuką. Šis įvykis buvo plačiai aprašytas žiniasklaidoje, laikraščiuose. Po dėmesio sulaukusio įvykio prekyboje pasirodė mieli pliušiniai žaisliukai pavadinti meškiukais medžiais. Dabar meškiukai gaminami įvairiausių dydžių ir formų.

Pirmieji „Teddy Bear“ buvo pagaminti panašūs į tikrus gyvūnus ilgomis nosimis ir mažesnėmis akimis. Šiuolaikiniai pliušiniai meškinai turi didesnes akis ir mažesnes nosis, kad būtų mielesni vaikams. Gaminama įvairiausių spalvų, panašių į poliarinius meškinus, grizlius ar netgi pandas.